Czy warto brać witaminy?

www.globalnejezyki.com.pl uczulenia

Polacy to naród, który uwielbia uzupełniać swoją dietę o witaminy w tabletkach. Kupujemy ich o wiele więcej niż mieszkańcy innych krajów europejskich bez względu na porę roku. Czy jednak rzeczywiście warto brać witaminy w tabletkach?

Dietetycy i lekarze nie mają wątpliwości, że o wiele lepsze dla naszego organizmu są witaminy naturalne, których największa ilość znajduje się w ekologicznych i jak najmniej przetworzonych produktach. W naszej diecie powinny więc na stałe zagościć świeże owoce i warzywa, pełnoziarniste pieczywo oraz spirulina GAL. Chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem, ograniczyć musimy natomiast fast-foody oraz kawę, która wypłukuje mikroelementy potrzebne naszemu organizmowi.

Nie oznacza to jednak, że witaminy syntetyczne są szkodliwe – a w pewnych sytuacjach nawet warto przyjmować tego typu suplementy z czosnkiem. Takim czasem jest na pewno zima oraz przedwiośnie, kiedy nie możemy kupić świeżych warzyw i owoców. Nad suplementacją witamin powinny zastanowić się również osoby starsze oraz takie, które prowadzą bardzo intensywny tryb życia i nie mają czasu na regularne, zdrowe posiłki.